Metaprint AS

Tööprotsess on aeglane? Kvaliteetsed laoriiulid aitavad!
KLIENT

Metaprint AS

KODULEHT

www.metaprint.ee

Soovid sarnast lahendust?

Probleem

Metaprindi lao kõige suurem probleem oli laopinna ebaefektiivne kasutamine. Ettevõtte kasutab tootmiseks metalllehti, millel on erinevad mõõdud, kaalud ja paksus. Varem olid kõik need lehed alustel, mis olid teineteise peal tornides ja kogu ladu oli alusetorne täis. Iga alus kaalus 1-1,5 tonni. Kui oli vaja alumiselt aluselt mõnda lehte, siis tuli aluseid ja lehti ühekaupa tõsta. Kui said soovitud lehe kätte, siis tõstsid hunnikud tagasi, et laos oleks jälle ruumi liikuda. Kuna Metaprindi müügiportfell kasvab igal aastal 10%, siis selline ladustamisviis ei olnud enam võimalik. Ainuke lahendus oli minna üle laoriiulisüsteemile, sest laopinda ei olnud kuskilt juurde võtta.

Lahendus

Otsides laoriiulite tarnijale koostööpartnerit jõuti Balti Laomeistrini. Metaprint soovis kindlasti Saksamaa riiuleid, brändi Schäfer, mis on üks maailma suurimaid riiulitootjaid. Nende laoriiulite edasimüüja Eestis on Balti Laomeister. Varasema koostöökogemuse baasilt alustati läbirääkimisi.

Metaprindi ladu eeldas erilahendust – tooted on rasked ja ebastandardsed. See omakorda seadis suured piirangud riiuli kandevõimele ja võimekusele mahutada erimõõtudes aluseid. Balti Laomeister suhtles riiuli tootjaga (Schäfer) ja pakkus Metaprindi lattu terviklahenduse.

Tulemus

Tulemuseks oli ladustamispinna mitmekordistumine. Laotöö efektiivsus kasvas märgatavalt ka tööjõu vajaduse osas. Sellest tuligi suurim rahaline võit, ent sellest veelgi olulisemaks oli laopinna maksimaalne kasutamine. Uute laoriiulitega muutus terve töökorraldus ja hakati kasutama laohaldusprogramme. Nüüd on iga pakk oma kohal ja selle saab kerge vaevaga kätte. See muutis kogu laotöö mugavamaks, kaasaegsemaks ja kiiremaks.

Metaprindi meeskond on tulemusega väga rahul. Ladu tagab töötajate mugava töökorralduse ja ohutuse.

Kliendi tagasiside:

Metaprint tegeleb dekoreeritud kolmeosalise aerosoolpudeli tootmisega. Olen Metaprindis ostu- ja logistikajuht. Vastutan kogu tarneahela eest. Meie tarneahel on lai, sest lisaks Eestile on meil tehased Venemaal, aga ka Hollandis.

Kui ma peaksin uuesti laosisustuse projekti tegema, siis ma tean, kellega mina seda teeksin. Nendele, kes esmakordselt laosisustust tellivad, soovitan otsida koduturult ettevõtteid, kellel on analoogne kogemus olemas. Meie leidsime partneri Balti Laomeistri näol, kes tegeles projektiga algusest lõpuni – laoriiulite soetamise, transpordi, montaaži ja konsultatsiooniga. Ta suutis pakkuda terviklahendust. See oligi kõige olulisem. Kui ma oleksin pidanud seda üksinda tegema, siis ma usun, et need riiulid siin täna püsti ei seisaks.

Janek Hamidžanov – Metaprint AS ostu- ja logistikajuht

Hakkas huvi pakkuma? Soovid sarnast lahendust?

Balti Laomeister on üks suurimatest laoriiulite tarnijatest ja paigaldajatest Eestis. Meie eesmärk on olla kliendile partner – anda parimat nõu, selgitada välja vajadused ja teha selline ladu, mis parimal võimalikul viisil lahendab probleemi.