Aluseriiulid

Laoriiulid – kuidas valida need õiged?

Laoriiulid on laoinfrastruktuuri oluline osa, need kas kiirendavad või aeglustavad laoprotsesse. Seega õige riiulitüübi valik on kriitilise tähtsusega! Targa otsusega säästad ruumi, optimeerid protsesse ja annad võimaluse oma ettevõttel kasvada. Lisaks säästad targa ja ettenägeliku otsusega ka raha.

Turgu vaadates, siis valikuid ja erinevaid pakkujaid on palju. Usume, et kui ülevaade laoriiulite põhitõdedest on olemas, siis on juba hea algus tehtud! Mis ajendab Sind laoriiuleid ostma? Maas olevad kaubad ja segadus, laienemine, protsesside muutmine, nomenklatuuri muutmine, kolimine? Igal ettevõttel on erinevad põhjused, tasemed ja vajadused. Laoriiulite vajadus tuleneb laos praktiseeritavast kaupade ladustamise protsessist või selle muutmisest. Kindlasti tuleb ka arvestada tõstukitega, mida laos kasutatakse.

Klassikalised laoriiulid on aluseriiulid, millega saame ära kasutada laoruumi kogu kõrguse. Aluseriiulite standardsügavus on 1100 mm või 1050 mm sõltuvalt tootjast. Riiulite kõrgus varieerub madalatest kuni 40 m (robotite jaoks) kõrgusteni. Eestis on enimlevinud 4500 kuni 9000 mm kõrgused riiulid. Olemasolevad vanad hooned on reeglina madalamad ja uued hooned kõrgemad, kõige tavalisem on uute ladude puhul kõrgus 8-9 meetrit, laoriiulid 6,5 meetrit ja sektsioonidesse (kahe riiuliposti vahele) 3 tasapinda pluss põrand.